
Dagsseminar om bruk av interaktive skjermer i undervisning, faginnhold på skjermene og organisering av læringsaktiviteter, ispedd gode foredrag om kommunikasjon og teknologisk utvikling i skolen.
Passer for skoleledere, skoleeier, e-pedagoger og it-ansvarlige.
Sted: Scandec, Trollåsveien 6, Kolbotn
Tid: 19. sept kl 1000 (til ut på kvelden!)
LÆRERIKE FOREDRAG
JO RØISLIEN
"TENK FØR DU SNAKKER!"
TERJE PEDERSEN/KIM AARBERG
"KI - BRUK AV CHATBOTS FOR Å FREMME LÆRING OG ENGASJEMENT"
ÅGE SVARSTAD/HILDE ARNTSEN
"TEMPERATUREN I SKOLEN"
Jo Røislien er matematiker og har gjennom underholdende foredrag og tv-programmer, som "Siffer" og "Countdown to Collision" begeistret mange.
Han elsker tall, har hår som et norsk skogstroll, drikker pulverkaffe med melk og synes gårsdagen er sterkt overvurdert.
På TecXPed er hans tema kommunikasjon og formidling, og Jo vil helt sikkert begeistre deg ved å snakke om hvordan du best når fram med et budskap.
Askøyskolene har det siste året jobbet aktivt med å integrere kunstig intelligens i klasserommet, og har utvikler sine egne brukervennlige chatbots som både lærere og elever kan dra nytte av. Disse chatbotene er alle koblet til læringsmål, og tilbyr undervisningsopplegg og veiledning for både lærere og elever.
Foredraget vil gi et innblikk i Askøyskolenes arbeid med dette temaet. Du vil få se praktiske eksempler på hvordan chatbotene brukes i klasserommet, og hvordan kommunen jobber systematisk med å gi hele personalet kompetanse innenfor KI-integrert læring. I tillegg vil KIm og Terje også snakke om hvordan de samarbeider med andre aktører for å kunne få utnytte potensialet som ligger i kunstig intelligens.
«Åge Svarstad og Hilde Arntsen jobber i dag som ombud for barn og unge i Akershus, Buskerud og Østfold og vil selvsagt presentere hva de jobber med til daglig. Tidligere har Åge blant annet jobbet som høgskolelektor i pedagogikk, som oppvekstsjef og vært leder for PPT der han har vært med å starte opp skolefraværsteam. Hilde har bakgrunn som grunnskolelærer med spesialisering innenfor profesjonsfaglig digital kompetanse og pedagogisk bruk av IKT, har jobbet med ulike kompetansehevende tiltak rettet mot skolen, og i dag leder hun prosjekt for økt digital dømmekraft hos ombudet.
Sammen skal Åge og Hilde skal snakke om hvordan "temperaturen i skolen" påvirkes av tendenser til lavere motivasjon, høyere mobbetall og kommer inn på noen årsaksforklaringer vi kan lære av. Og ikke minst hvordan digital dømmekraft – eller mangelen på den, påvirker barn og unges liv. De spør to grunnleggende spørsmål: "Har skolen en oppdatert forståelse av hva mobbing er?" og "På tross av at de ser på seg selv som gode foresatte; kan foreldre være en opprettholdende faktor når andre barn har det utrygt på skolen?"
DAGSPLAN
1000 Velkomst og mingling
1030 Terje Pedersen / Kim Aarberg
1230 Lunsj
1330 Åge Svarstad / Hilde Arntsen
1600 Jo Røislien
1630 Baren åpner
1700 Middag
1830 Quiz
_____________________________________________________________________________________________
Velg mellom ulike minikurs og workshops hver halvtime hele dagen.
"Timeplan" sendes ut til påmeldte i løpet av august.

Du kan velge fritt hvilke minikurs og workshops du vil bli med på. Varighet 25 minutter.
Romoversikt og fullstendig kursoversikt blir publisert senere, men her kan du se noen av kurstitlene du kan velge blant.

- Skjermen som knutepunkt for læringsaktiviteter i klasserommet
- Trådløs speiling og AR (Augmented Reality)
- Produksjon for skolens scene

- ActivPanel 9 - sømløs og tilgjengelig
- Interaktiv skjerm som "følger" deg fra rom til rom
- Explain Everything - for skjerm eller for hele organisasjonen?

- CTOUCH - bærekraftige skjermer for framtiden
- Bilde og lyd som virkelig engasjerer
- Tips til god tavleundervisning

- Introduksjon til Elevkanalen
- Individuelle tilpasninger og tilrettelegging
- Tverrfaglig og aktuell undervisning med Temaportalen

- Læremidler i en digital tidsalder
- Prisvinnende digitale læremidler fra Gyldendal Norsk Forlag

- Læreverk som engasjerer og gir gode resultater
- Unike utforskingsverktøy i matematikk

- Kahoot EDU! Mer en bare quiz!
- Skap engasjerende undervisning med en uunværlig læringsressurs

- Enkel skjermadministrasjon
- Optimalisere skjerminnstillingene til dine behov
- Feilsøkingens ABC
LUNSJ OG MIDDAG
QUIZ OG SOSIALT


Vi kan ikke la deg gå sulten gjennom en lang dag. Lunsj kl 1230 og middag kl 1800 er inkludert. Når du melder deg på må du melde fra om evt allergier.
Etter middag blir det en gøyal quiz med fine premier til dem som kommer lengst inn i "labyrinten". Husk å ta med konkurranseinstinktet!
TRANSPORT
OVERNATTING


Dersom du vil overnatte like ved TecXPed, har vi avtale om rabattert pris på Quality Entry. Hak av i påmeldingen om du ønsker å få tilsendt rabattkoden på e-post.
LYDOPPLEVELSER
OM SCANDEC


Gjennom dagen på TecXPed kan du besøke Scandecs proffe lydfolk på "Gåsehud", rommet med lydopplevelser som gir deg...gåsehud! Du kan også bli med på workshop om sceneproduksjon i skolen.
Scandec AS er ledende distributør innen lyd, lys, bilde og rigg. Siden 2010 har vi hatt et eget skoleteam som jobber med rådgivning og kurs i god pedagogisk bruk av interaktive skjermer i klasserommet.