Skip to main content
Til toppen

Dagsseminar om bruk av interaktive skjermer i undervisning, faginnhold på skjermene og organisering av læringsaktiviteter, ispedd gode foredrag om kommunikasjon og teknologisk utvikling i skolen.

Passer for skoleledere, skoleeier, e-pedagoger og it-ansvarlige.


Sted: Scandec, Trollåsveien 6, Kolbotn

Tid: 19. sept kl 1000 (til ut på kvelden!)


LÆRERIKE FOREDRAG

JO RØISLIEN

"TENK FØR DU SNAKKER!"

TERJE PEDERSEN/KIM AARBERG

"KI - BRUK AV CHATBOTS FOR Å FREMME LÆRING OG ENGASJEMENT"

ÅGE SVARSTAD/HILDE ARNTSEN

"TEMPERATUREN I SKOLEN"

Jo Røislien er matematiker og har gjennom underholdende foredrag og tv-programmer, som "Siffer" og "Countdown to Collision" begeistret mange. 

Han elsker tall, har hår som et norsk skogstroll, drikker pulverkaffe med melk og synes gårsdagen er sterkt overvurdert.

På TecXPed er hans tema kommunikasjon og formidling, og Jo vil helt sikkert begeistre deg ved å snakke om hvordan du best når fram med et budskap.

Askøyskolene har det siste året jobbet aktivt med å integrere kunstig intelligens i klasserommet, og har utvikler sine egne brukervennlige chatbots som både lærere og elever kan dra nytte av. Disse chatbotene er alle koblet til læringsmål, og tilbyr undervisningsopplegg og veiledning for både lærere og elever.

Foredraget vil gi et innblikk i Askøyskolenes arbeid med dette temaet. Du vil få se praktiske eksempler på hvordan chatbotene brukes i klasserommet, og hvordan kommunen jobber systematisk med å gi hele personalet kompetanse innenfor KI-integrert læring. I tillegg vil KIm og Terje også snakke om hvordan de samarbeider med andre aktører for å kunne få utnytte potensialet som ligger i kunstig intelligens.

«Åge Svarstad og Hilde Arntsen jobber i dag som ombud for barn og unge i Akershus, Buskerud og Østfold og vil selvsagt presentere hva de jobber med til daglig. Tidligere har Åge blant annet jobbet som høgskolelektor i pedagogikk, som oppvekstsjef og vært leder for PPT der han har vært med å starte opp skolefraværsteam. Hilde har bakgrunn som grunnskolelærer med spesialisering innenfor profesjonsfaglig digital kompetanse og pedagogisk bruk av IKT, har jobbet med ulike kompetansehevende tiltak rettet mot skolen, og i dag leder hun prosjekt for økt digital dømmekraft hos ombudet. 

Sammen skal Åge og Hilde skal snakke om hvordan "temperaturen i skolen" påvirkes av tendenser til lavere motivasjon, høyere mobbetall og kommer inn på noen årsaksforklaringer vi kan lære av. Og ikke minst hvordan digital dømmekraft – eller mangelen på den, påvirker barn og unges liv. De spør to grunnleggende spørsmål: "Har skolen en oppdatert forståelse av hva mobbing er?" og "På tross av at de ser på seg selv som gode foresatte; kan foreldre være en opprettholdende faktor når andre barn har det utrygt på skolen?"

 


DAGSPLAN

1000   Velkomst og mingling

1030   Terje Pedersen / Kim Aarberg

1230   Lunsj

1330   Åge Svarstad / Hilde Arntsen

1600   Jo Røislien

1630   Baren åpner

1700   Middag

1830   Quiz

_____________________________________________________________________________________________

Velg mellom ulike minikurs og workshops hver halvtime hele dagen.
"Timeplan" sendes ut til påmeldte i løpet av august.


Du kan velge fritt hvilke minikurs og workshops du vil bli med på. Varighet 25 minutter.

Romoversikt og fullstendig kursoversikt blir publisert senere, men her kan du se noen av kurstitlene du kan velge blant.

- Skjermen som knutepunkt for læringsaktiviteter i klasserommet
- Trådløs speiling og AR (Augmented Reality)
- Produksjon for skolens scene

Besøk Aktiv Undervisning

- ActivPanel 9 - sømløs og tilgjengelig
- Interaktiv skjerm som "følger" deg fra rom til rom
- Explain Everything - for skjerm eller for hele organisasjonen?

Besøk Promethean

- CTOUCH - bærekraftige skjermer for framtiden
- Bilde og lyd som virkelig engasjerer
- Tips til god tavleundervisning

Besøk CTOUCH

- Introduksjon til Elevkanalen
- Individuelle tilpasninger og tilrettelegging
- Tverrfaglig og aktuell undervisning med Temaportalen

Besøk Elevkanalen

- Læremidler i en digital tidsalder
- Prisvinnende digitale læremidler fra Gyldendal Norsk Forlag

Besøk Gyldendal

- Læreverk som engasjerer og gir gode resultater
- Unike utforskingsverktøy i matematikk

Besøk Dragonbox Skole

- Kahoot EDU! Mer en bare quiz!
- Skap engasjerende undervisning med en uunværlig læringsressurs

 

- Enkel skjermadministrasjon
- Optimalisere skjerminnstillingene til dine behov
- Feilsøkingens ABC


LUNSJ OG MIDDAG

QUIZ OG SOSIALT

Vi kan ikke la deg gå sulten gjennom en lang dag. Lunsj kl 1230 og middag kl 1800 er inkludert. Når du melder deg på må du melde fra om evt allergier.

Etter middag blir det en gøyal quiz med fine premier til dem som kommer lengst inn i "labyrinten". Husk å ta med konkurranseinstinktet!

TRANSPORT

OVERNATTING

Letteste måte å komme seg fra Oslo til TecXPed (Trollåsveien 6) er med buss eller med tog. Vi er er behjelpelige med å bestille taxi om kvelden.

Dersom du vil overnatte like ved TecXPed, har vi avtale om rabattert pris på Quality Entry. Hak av i påmeldingen om du ønsker å få tilsendt rabattkoden på e-post.

LYDOPPLEVELSER

OM SCANDEC

Gjennom dagen på TecXPed kan du besøke Scandecs proffe lydfolk på "Gåsehud", rommet med lydopplevelser som gir deg...gåsehud! Du kan også bli med på workshop om sceneproduksjon i skolen.

Scandec AS er ledende distributør innen lyd, lys, bilde og rigg. Siden 2010 har vi hatt et eget skoleteam som jobber med rådgivning og kurs i god pedagogisk bruk av interaktive skjermer i klasserommet.


Lenker
Min side